İstanbul Olay TV

Ali Mahir Başarır’ın Pazar Yerinde Sohbet Ettiği Mezitlili Yurttaş: “Onlar Sarayda Yaşadığı İçin Hiçbir Şeyin Farkında Değiller”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ali Mahir Başarır’ın Pazar Yerinde Sohbet Ettiği Mezitlili Yurttaş: “Onlar Sarayda Yaşadığı İçin Hiçbir Şeyin Farkında Değiller”
02 Aralık 2022 - 13:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın pazarda sohbet ettiği bir yurttaş, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemi hatırlatarak; “Onlar Sarayda yaşadığı için hiçbir şeyin farkında değiller. ‘Pazar yerinde insanlar pazar artıklarını topluyorlar’ diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kendisiydi. Ama insanlar şimdi daha kötü durumdalar” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın pazarda sohbet ettiği bir yurttaş, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemi hatırlatarak; “Onlar Sarayda yaşadığı için hiçbir şeyin farkında değiller. ‘Pazar yerinde insanlar pazar artıklarını topluyorlar’ diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kendisiydi. Ama insanlar şimdi daha kötü durumdalar” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Mezitli sokakları ve pazarında yurttaşların derdini dinledi.

“72 YAŞINDAYIM, ÖMRÜMDE BÖYLE PAHALILIK GÖRMEDİM”

Başarır’ın berberde sohbet ettiği emekli bir yurttaş, “Her zaman tıraş olamıyoruz, çoğu zaman kendi kendimize makinamızla tıraş oluyoruz. Ne yapalım? Her şeyin fiyatı uçtu gitti. Ben 72 yaşındayım, ömrümde böyle Cumhurbaşkanı görmedim, böyle pahalılık görmedim” dedi.

“ONLAR SARAYDA YAŞADIĞI İÇİN HİÇBİR ŞEYİN FARKINDA DEĞİLLER”

Pazar alışverişi yapan bir yurttaş ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemi hatırlatarak; “Onlar sarayda yaşadığı için hiçbir şeyin farkında değiller. İnsanlar aç, evine ekmek götüremiyor. ‘Pazar yerinde insanlar pazar artıklarını topluyorlar’ diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kendisiydi. Ama insanlar şimdi daha kötü durumdalar” dedi.

“ARTIK BİRAZ GEÇ OLDU AMA BAZI ŞEYLERİ SONRADAN FARK ETTİK”

Yine Mezitli pazar yerindeki bir kadın yurttaş, “Ayda 3.500 TL ile idare etmeye çalışıyorum. Oğlum işsiz, 4 tane torun var, bu parayla geçinmeye çalışıyorum, aldığım para bir hafta yetmiyor” sözleriyle durumunu anlattı.

Bir başka emekli yurttaş ise “4.800 TL emekli maaşım var. Hiçbir şeye yetiştiremiyorum. Maaşlar arttıkça elimizde bir şey kalmadı” dedi. Bir yurttaş da “Artık biraz geç oldu ama bazı şeyleri sonradan fark ettik” dedi.

Kaynak: ANKA
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.