İstanbul Olay TV

İşçi, işten çıkarılma kararını protesto etmek için CHP İstanbul İl Başkanlığı binasında oturma eylemi yapıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İşçi, işten çıkarılma kararını protesto etmek için CHP İstanbul İl Başkanlığı binasında oturma eylemi yapıyor
28 Kasım 2023 - 12:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şişli Belediyesinden haksız şekilde işten çıkarıldığını öne süren işçi Turan Aktaş, 96 gündür CHP İstanbul İl Başkanlığı binasında oturma eylemi yapıyor. Aktaş ve beraberindekiler, işten çıkarılma kararını protesto etmek için basın açıklaması düzenledi. Aktaş, 1476 gündür işini geri almaya çalıştığını ve 4 mahkeme kararına rağmen uygulanmadığını belirtti. Oturma eylemini sürdürmek amacıyla Aktaş ve beraberindekiler CHP İstanbul İl Başkanlığı binasına girdi.

Şişli Belediyesinden haksız şekilde işten çıkarıldığını öne süren işçi Turan Aktaş, kararı protesto etmek için 96 gündür CHP İstanbul İl Başkanlığı binasında oturma eylemi yapıyor.

Aktaş, gerçekleştirdiği oturma eyleminin ardından arkadaşlarının da katılımıyla birlikte CHP İstanbul İl Başkanlığı binasının önünde basın açıklaması düzenledi.

Çeşitli sloganlar atarak işten çıkarılma kararını protesto eden Aktaş ve beraberindekiler, “Eşit işe eşit ücret istedim, CHP beni işten attı. 4 mahkeme kararına rağmen işe geri almıyor.” yazılı pankart açtı.

Turan Aktaş, burada yaptığı açıklamada, haksız yere atıldığı işini 1476 gündür geri almaya çalıştığını öne sürerek, “4 mahkeme kazanmışım ve bunu uygulamıyorsunuz. Atılma sebebim eşit işe eşit ücret isteme davası yüzünden. Şişli Belediye Başkanının ilk icraatı, ‘Ya bu mahkemeden vazgeçeceksin ya da seni işten atacağım’ dedi. Ben de vazgeçmediğim için attı.” dedi.

İşini geri istediğini vurgulayan Aktaş, “Cumhuriyet Halk Partisi işçiden, emekçiden yanayım derken kapısındaki mağduriyeti gözleri kör, kulakları sağır bir vaziyette dinliyor. 96 gündür oturma eylemi yapıyorum günde 2 saat. Bunu artık 24 saate çevirdim. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’ndan çıkmayacağım. Çünkü adalet diyenler yalan söylüyorlar. Adalet sevdalılarsa ilk önce işçinin, emekçinin adaletini verecekler.” ifadelerini kullandı.

Aktaş, basın açıklamasının ardından beraberindekilerle birlikte oturma eylemini sürdürmek üzere CHP İstanbul İl Başkanlığı binasına girdi.

Kaynak: AA
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.