İstanbul Olay TV

Yazar Şeyda Bozkurt’un “Güzel Şeyler Kalpten Gelir” şiir kitabı çıktı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yazar Şeyda Bozkurt’un “Güzel Şeyler Kalpten Gelir” şiir kitabı çıktı
12 Eylül 2023 - 15:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yazar Şeyda Bozkurt’un “Güzel Şeyler Kalpten Gelir” isimli şiir kitabı, Perpa Ticaret Merkezi’nde okurlarla bir araya geldi. Bozkurt, Perpa Ticaret Merkezi’nde düzenlenen şiir söyleşisine yeni kitabı “Güzel Şeyler Kalpten Gelir” ile katıldı.

“Belki de inandığımız aşk, hiç var olmadı.”

Röportajda ilk başta kendinden bahseden Bozkurt, şiir hayatına ortaokulda başladığını ve şiirle giderek daha çok bütünleştiğini söyledi. Şiir yazma amacının insanlara şiiri aşılamak ve ruhlarına dokunabilmek olduğunu belirten Bozkurt, “20 yılı aşkındır şiir yazıyorum. İnsanın en iyi yönünün eli ve öğretmeni olduğuna inanırım. Çocukluğumdan beri hem müzikle hem de yazarlıkla ilgilendiğimden, bir zaman sonra söz yazarlığına geçiş yaptım ve besteler kaleme almaya başladım. Aslında sanatın farklı dallarıyla ilgilenmekten zaten büyük keyif alıyordum, yazarlık da bu ilgiyi takriben gelişti.” dedi.

Şiir yazmakla roman yazmanın ayrı şeyler olduğunu vurgulayan Bozkurt, şimdilerde polisiye ve cinayet üzerine bir roman üzerine çalıştığını belirtti. Yazar Bozkurt, Kitabın ismine karar veriş sürecinin, insan kalbinden güzel şeyler geçirirse güzel şeyler olur” mottosuyla yola çıktığını söyledi.

“Karnımızı doyurduğumuz kadar kalbimizi de doyurmamız lazım.”

Bozkurt, “Güzel şeyler düşünmenin güzel şeyleri getirdiğine olan inancım, her zaman temel hayat ilkem oldu diyebilirim aslında. Hayatımda aşkın da, mutluluğun da çok büyük bir yeri vardı ve ben bu ilkeden hareketle kitabımın hem adını, hem de kapak fotoğrafını aşkı simgeleyen bir şey olarak düşlemiştim. Sonuçta kitabın kapağında hem yaşamımı merkeze alan Galata Kulesi’ni, hem de tatlı bir Londra imgelemi yaratmak istedim. Bu konuda başarılı olduğumu da düşünüyorum” dedi.

            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.