İstanbul Olay TV

İstanbul’da yaşayan bir adam, kitaptan etkilenerek Türkiye’yi yürüyerek gezmeye karar verdi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İstanbul’da yaşayan bir adam, kitaptan etkilenerek Türkiye’yi yürüyerek gezmeye karar verdi
28 Temmuz 2023 - 9:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İstanbul’da yaşayan evli ve 3 çocuk babası 53 yaşındaki Necip Kökerer, Frederic Gros’un yazdığı ‘Yürümenin Felsefesi’ kitabından etkilenerek Türkiye’yi yürüyerek gezmeye başladı. Yalova’dan Rize’ye kadar 1300 kilometrelik bir mesafe kateden Kökerer, hedefinin Türkiye’yi 4 etapta yürümek olduğunu belirtti.

Kökerer, bir sonraki hedefinin Artvin olduğunu ve daha sonra Ardahan, Kars, Ağrı ve Erzurum üzerinden yürüyüşüne devam edeceğini söyledi. Amacının bütün Türkiye’yi yürüyerek gezmek ve illeri birbirine bağlamak olduğunu ifade eden Kökerer, bir sonraki yürüyüşüne hazırlanmak için bir süre dinleneceğini sözlerine ekledi.

Okuduğu kitaptan etkilenerek yürüyerek Türkiye’yi gezmeye karar veren İstanbul’da yaşayan evli ve 3 çocuk babası 53 yaşındaki Necip Kökerer, Yalova’dan 21 günde Rize’ye geldi.

Frederic Gros’un yazdığı “Yürümenin Felsefesi” kitabından etkilenerek ülkeyi yürüyerek gezmeye başlayan Kökerer, yaklaşık 1300 kilometre mesafe katederek Rize’ye vardı.

Kökerer, burada gazetecilere, yaklaşık 3 yıldır yürüyüşe hazırlandığını söyledi.

Hedefinin Türkiye’yi 4 etapta yürümek olduğunu ifade eden Kökerer, Yalova’dan başlattığı ilk etapta günde 40-42 kilometre yürüdüğünü, bir sonraki hedefinin ise Artvin’e ulaşmak olduğunu aktardı.

Necip Kökerer, kendisini en çok güneşin zorladığını belirterek, sözlerini şöyle sürürdü:

“Onun dışında gece çadırı kurmakta da zorluklar yaşadım. Her sabah saat 5’te yürüyüşe başlamam lazım ki günlük 40-42 kilometre yol yürüyeyim. Bir gece camide kaldım. İki genç yanıma geldi. Gece saat 2’ye kadar sohbet ettik. Benimle çok ilgilendiler ve Rize’ye gelene kadar sürekli beni aradılar ve ne durumda olduğumu sordular.”

Yürüyüşünü bundan sonra farklı rotalarda devam ettirmek istediğini aktaran Kökerer, “10-15 gün sonra Artvin üzerinden Ardahan, Kars, Ağrı ve Erzurum’dan ikinci etabı yürümeye başlayacağım. 1-2 sene içinde bütün Türkiye’yi maksimum bitirmek ve bütün illeri birbirine bağlamak istiyorum. Yürüyüş amacım tamamen ülke sevdasıdır.” diye konuştu.

Kökerer, bir sonraki yürüyüşü için 1-2 hafta dinleneceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.