İstanbul Olay TV

İstanbul İnovatif Çevre Eğitim Merkezi’nde Atölye Kayıtları Başladı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İstanbul İnovatif Çevre Eğitim Merkezi’nde Atölye Kayıtları Başladı
04 Temmuz 2023 - 9:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ataşehir Belediyesi’nin hazırladığı, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nin proje ortağı olduğu İstanbul İnovatif Çevre Eğitim Merkezi’nde (İÇEM) düzenlenecek atölyeler için kayıtlar başladı. İÇEM’de çevre konulu eğitim faaliyetleri gerçekleştirilecek ve çocuklara çevre sorunlarına duyarlılık kazandırılacak. Kayıtlar için ön kayıt linki: https://ebelediye.atasehir.bel.tr/Faaliyet/Index

Ataşehir Belediyesi’nin hazırladığı, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nin proje ortağı olduğu İstanbul İnovatif Çevre Eğitim Merkezi’nde (İÇEM) düzenlenecek atölyeler için kayıtlar başladı.

İstanbul’da yaşayan 10-17 yaş grubundaki çocukların ve gençlerin çevre sorunlarına duyarlılıklarını artırmayı ve bu sorunlara müdahale edebilen donanımlı bireyler olmalarına katkı sağlamayı hedefleyen proje ile ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilere yönelik çevre konulu eğitim faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Ferhatpaşa Mahallesi’nde 350 metrekare kapalı, 1500 metrekare açık alanda hizmet veren İÇEM’de; 3 öğrenci laboratuvarı, 1 seminer salonu ve dış mekan eğitim uygulama bölümleri bulunuyor.

İÇEM bünyesinde “Ekosistem ve Biyolojik Çeşitlilik”, “Çevre ve Su” “Çevre ve Hava”, “Çevre ve Enerji”, “Çevre ve Toprak”, “Çevre ve Atık Yönetimi” atölyeleri düzenlenecek.

Uzman eğitmenlerin rehberliğinde gerçekleştirilecek eğitim ve uygulamalarla öğrencilere, yağmur suyu hasadı, yenilenebilir enerji sistemleri, akuaponik sistem (balık ve bitki yetiştiriciliği), kompostlama ve sürdürülebilir tarım hakkında bilgiler verilip, yenilikçi örnekler sunulacak.

Eğitimlere katılmak isteyen 10-17 yaş grubundaki çocuk ve gençler için ön kayıt, “https://ebelediye.atasehir.bel.tr/Faaliyet/Index”linkinden yapılacak.

Kaynak: ANKA
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.